قالب وردپرس افزونه وردپرس

برنامه های پیشگیری از اعتیاد خلاق و مبتکرانه باشد

برنامه های که در راستای پیشگیری از اعتیاد و ایجاد شور و نشاط برگزار می شود باید خلاق و مبتکرانه باشد کارهای روتین و تکراری دیگر تاثیر گذار آنچنانی ندارد.

به گزارش دیوان خبر، فرماندار شهرستان دیواندره در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دیواندره اظهار کرد: مصرف مواد مخدر جزو پنچ آسیب اجتماعی کشور است که باید با جدیت با آن مقابله کنیم.  ایران اسلامی پیش قراول مبارزه با مواد مخدر است، دستگاهای مربوطه باید با جدیت بیشتر  در زمینه مواد مخدر تلاش کنند.

جعفر توان ادامه داد: جلوگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند عزم جدی همکان، مشارکت مردم و اقدام عملی است. همه در مقابله با آسیب های اجتماعی مسئول هستیم. سمن ها و سازمان های مردم نهاد بهترین گروه برای مقابله با آسیب های اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه بیشتر جمعیت شهرستان دیواندره در روستاها ساکن هستند باید بخش زیادی از برنامه ها در روستاهای هدف برگزار شود. همایش پیاده روی خانوادگی، اجرای تائتر خیابانی، برپای نمایشگاه ثابت و سیار و توزیع بسته های آموزشی از مهم ترین برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر است.

توان بیان کرد: برنامه های که در راستای پیشگیری از اعتیاد و ایجاد شور و نشاط برگزار می شود باید خلاق و مبتکرانه باشد کارهای روتین و تکراری دیگر تاثیر گذار آنچنانی ندارد. اتاق فکری برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آن تشکیل شود.

فرماندار دیواندره گفت: متاسفانه اعتیاد در چند روستا گسترش پیدا کرده است و سودجویان و برای اینکه براحتی مواد را توزیع کنند فعالیت خود را وارد روستاها کرده اند. اولویت برنامه های آموزشی و پیشگیری از اعتیاد باید روستاهای باشد که مصرف مواد مخدر در آنها گسترش پیدا کرده است.

توان ادامه داد: دایر نمودن کیوسک اطلاع رسانی و استفاده از فضای مجازی در راستای پیشگیری از اعتیاد و شناسایی بیماران و معرفی آنها به کمپ های ترک اعتیاد کارهای تاثیر گذاری است. همه باید احساس مسئولیت کنند

مطلب پیشنهادی

اولین جشنواره رسانه های کردی

زمان برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره رسانه‌های کُردی تغییر کرد

اختتامیه نخستین جشنواره رسانه‌های کُردی روز‌های نهم و دهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود. شیروان یاری دبیر …

دهمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان به کار خود پایان داد

دهمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان، یادواره استاد عبدالغفار وارستگان متخلص به نازک بین …

جشنواره هه لپه رکی بانه

برگزیدگان سومین جشنواره هه لپه رکی بانه معرفی شدند

آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری هه لپه رکی با معرفی نفرات برگزیدگاه در بخش های …

اولین جشنواره رسانه های کردی

جشنواره رسانه‌ کردی فرصتی برای تدوین روش روزنامه نگاری کردی است

دبیر اجرایی اولین جشنواره رسانه های کردی گفت: باتوجه به اینکه تاکنون روش و شیوه …

نمایشگاه کتاب دیواندره با چهار هزار جلد برپا شد

 نمایشگاه بزرگ کتاب به مدت ۱۵ روز در دو نوبت صبح و عصر در شهر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.